Przywództwo labilne - premiera


Ukazała się właśnie moja najnowsza książka pt. Przywództwo labilne. Mechanizm powrotu do władzy w świetle teorii przywództwa politycznego. Niniejszym zachęcam do pobierania, kupowania, czytania, a nade wszystko: do dyskusji o tym, co w środku.Przywództwo labilne, czyli...?

W książce próbuję się zmierzyć z – być może dla niektórych banalnym, ale mnie wciąż frapującym – problemem: Jak to się dzieje, że w życiu codziennym jesteśmy pamiętliwi i nieskorzy do zaufania komuś, na kim się wcześniej zawiedliśmy, a w przypadku niektórych polityków wybaczamy "na potęgę"? I kolejno: dlaczego niektórym skompromitowanym liderom udaje się odbudować zaufanie społeczne i na scenę polityczną wracają, a inni – choć próbują – nie są w stanie tego dokonać? Rozpatruję te kwestie, biorąc pod lupę trzech popularnych przywódców Europy Środkowej i Wschodniej: Salego Berishę (obecnego premiera Albanii), Vladimíra Mečiara (byłego premiera Słowacji) oraz Wiktora Janukowycza (którego w Polsce chyba nie trzeba nikomu przedstawiać). Mam nadzieję, że udało mi się przynajmniej zbliżyć do odpowiedni na pytanie o przyczyny ich powtórnych sukcesów.Skąd pobrać?

Książka została udostępniona na licencji Creative Commons 3.0 – można (a nawet wypada;) ją więc kopiować, rozpowszechniać oraz publicznie przedstawiać, choć za każdym razem należy pamiętać o podaniu nazwiska autora. Sukcesywnie będę się starał dodawać pracę do różnych repozytoriów i mniej poważnych "ściągarek". Póki co Przywództwo labilne... można pobrać stąd:
Jak kupić?

Oprócz wersji elektronicznej ukazała się także wersja drukowana książki. Możliwości zakupu są trzy:
1. Allegro (link do aukcji). Cena: 49,90 PLN (z przesyłką).
2. Mailowe zamówienie indywidualne. Cena: 49,90 PLN (z przesyłką).

W tym wariancie na adres przywodztwo.labilne@gmail.com należy przesłać zamówienie o następującej treści:

Niniejszym składam zamówienie na ...... egzemplarz(e) książki „Przywództwo labilne. Mechanizm powrotu do władzy w świetle teorii przywództwa politycznego”. Książkę proszę wysłać na adres: ..............

W mailu zwrotnym zostanie załączony formularz przelewu na konto bankowe (można go zlecić w banku, na poczcie lub samemu wykonać przez Internet). Po zaksięgowaniu wpłaty nastąpi wysyłka książki.

3. Bezpośrednio u mnie w trakcie trwania II Ogólnopolskiego Kongresu Politologii (19 września – Aula Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu; 20-21 września – Kampus UAM na Morasku, ul. Umultowska). Cena promocyjna: 39,90 PLN :-)UWAGA: Książka nie będzie dystrybuowana w „klasycznych” księgarniach (a przynajmniej niewielkie są na to szanse).*** 

Last but not least. Ci, którzy piszą książki, wiedzą, że mają one zawsze jeszcze jednego "cichego" autora. Nie inaczej było i w tym przypadku. Warstwą redakcyjno-okładkowo-typograficzno-drukarską Przywództwa labilnego... zaopiekowała się Magda Powalisz, której dziękuję, jak najpiękniej potrafię, nie tyko za świetne pomysły, ale i za cierpliwość w spełnianiu moich (dziwnych zapewne czasami) zachcianek edytorskich. I trochę się uśmiecham, pisząc o "cichym autorze", bo Pani Redaktor Magda przy książkach może i dłubie po cichu, ale głosem dysponuje niebłahym:) Gorąco polecam:


Komentarze

Publikowanie komentarza

Popularne posty