Kongresowe zaproszenie, bynajmniej nie do Kongresowej...

Zainteresowanych problematyką transformacji systemów politycznych Europy Środkowej i Wschodniej zapraszam do udziału w 22. panelu II Ogólnopolskiego Kongresu Politologii, który to kongres odbędzie się we wrześniu przyszłego roku w Poznaniu. Uruchomiłem specjalny blog (http://panel-esw.blogspot.com), dzięki któremu – taką żywię nadzieję – platformę współpracy środkowo-wschodnioeuropeistów zdołamy stworzyć na długo przed wrześniowym spotkaniem. W dłuższej perspektywie czasowej być może uda się przejść z formuły blogowej na informacyjno-naukową, ale – nie ukrywam – rzecz będzie zależała od funduszy i energii osób, które zechcą się w to zaangażować. Pierwsze (nieoficjalne póki co) zgłoszenia do panelu już spłynęły, z czego rad jestem niezmiernie.


***
Kończąc już wątek bydgoski, polecam lekturę listu, który Dyrektorka Miejskiego Ośrodka Kultury w Bydgoszczy wystosowała do prezesa bydgoskiej Nowej Prawicy (link). Jak się okazuje, polski podatnik nie zapłacił za mini-festiwal „Krytyki” ani grosza, co insynuatorom wystawia jak najgorsze świadectwo. Cóż, nie ma jak zaczynać budowę nowej formacji politycznej od niepopartej żadnymi sprawdzonymi informacjami zadymy.

A jeśli ktoś chciałby się dowiedzieć, co to takiego ta Nowa Prawica, a jednocześnie przejść ośmiominutowy kurs antymarketingu politycznego, polecam obejrzenie manifestu programowego na YouTube (wystarczy wpisać nazwę ruchu). Ostrzegam: trudno wytrzymać nie tylko ze względu na treść, ale i formę.

Komentarze

Popularne posty